وفات حضرت خدیجه کبری(س) تسلیت باد
می 4, 2020
آرماتوربندی تیر های سقفی
می 5, 2020

بالا بردن فوم های سقفی جهت جایگذاری عمارت نیارش ۵ استان قم

از مزایای استفاده از یونولیت یا فوم در ساختمان سازی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

سبک بودن قطعات بلوک و کم شدن وزن نهایی ساختمان
کاهش سایز تیرچه و ستونها و نتیجتا کاهش مصرف فولاد و آهن
کاهش درصد حجم بتن
مقاوم در برابر زلزله
عایق حرارتی ، صوتی
حمل و نقل آسان
صرفه جویی در زمان اجرا

الزامات ایمنی در برابر آتش

تنها ، استفاده از نوع کندسوزشده بلوک یونولیت مجاز است و استفاده از انواع غیرکندسوز ممنوع می باشد . تولید کنندگان موظف می باشند مدارک لازم بر استفاده از مواد اولیه از نوع کندسوز شده برای تولید بلوک را ارائه نمایند .
مواد اولیه (پودر پلی استایرن منبسط شده محصول کارخانجات پتروشیمی) باید از نوع کندسوز باشد . در این زمینه باید مدارک فنی معتبر از کارخانه فروشنده مواد اولیه دریافت شود . مدارک فوق باید مقاومت ماده اولیه در برابر آتش را ، بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی نشان دهد .
برای حفاظت از بلوک ها و جلوگیری از برخورد مستقیم هرگونه حریق احتمالی با آنها ، لازم است زیر سقف به وسیله پوشش مناسب محافظت شود . این پوشش باید به تیرچه ها متصل و مهار گردد . اتصال مستقیم به بلوک پلی استایرن به تنهایی مجاز نیست .
از آنجایی که دیوارهای بین واحدهای مستقل در هر ساختمان باید دارای مقاومت در برابر آتش باشند ، این دیوارها باید از لایه بلوکهای پلی استایرن عبور کرده و تا زیر سقف سازه ای امتداد پیدا کنند یا به طور مناسب از مصالح ضد حریق استفاده شود ، به گونه ای که بلوکهای پلی استایرن در این قسمت بین دو فضای مجاور پیوستگی نداشته باشند و از گسترش هر گونه حریق احتمالی بین دو فضایی که به وسیله دیوار مقاوم در برابر آتش از یکدیگر جدا شده اند ، جلوگیری گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − دو =