خانه های مشمول مالیات نمیشوند

کدام خانه ها مشمول مالیات نمی شوند

براساس اعلام وزیر راه و شهرسازی از ابتدای تابستان امسال از خانه‌های خالی مالیات اخذ می‌شود.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این رابطه گفت: راه‌اندازی سامانه املاک طبق قانون از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام شده و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته و این سازمان باید نسبت به اخذ مالیات اقدام کند. او افزود: این سامانه در بهمن ماه توسط وزارت راه و شهرسازی رونمایی شده و تمامی دستگاه‌ها اطلاعات خود را وارد این سامانه کرده‌اند و سازمان امور مالیاتی باید از تابستان امسال اقدام به شناسایی واحد‌های خالی و صدور برگه مالیات کند.
اسلامی تاکید کرد: مالکان این واحد‌ها باید هرچه سریع‌تر اقدام به عرضه واحد‌ها برای بخش اجاره و یا فروش کنند. امیدعلی پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور درباره خانه‌های خالی که مشمول مالیات می شوند، گفت: به محض اینکه وزارت راه و شهرسازی خانه‌های خالی و متراژ آن‌ها را به سازمان امور مالیاتی اعلام کند، مالیات از صاحبان آن‌ها اخذ می‌شود.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: اگر خانه‌ای یک سال خالی باشد مشمول مالیات نمی‌شود، اگر ۲ سال خالی باشد ۵۰ درصد کل اجاره و اگر ۳ سال خالی باشد ۱۰۰ درصد اجاره مشمول مالیات می‌شود. پارسا بیان کرد: کمیسیونی متشکل از وزارت راه و شهرسازی، سازمان امور مالیاتی، شهرداری‌ها و سازمان دهیاری‌ها تشکیل شده و به دنبال این است که قیمت روز املاک و اجاره‌بهای آن‌ها را تعیین کند.
گروه ساختمانی نیارش گستر

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است